17,04,2024

Mediat e huaja i bëjnë jehonë deklaratave të Berishës për armatosje të popullsisë

Must Read

saliberisha

Mediat e huaja i kanë bërë jeohonë deklaratave të sotme në Kuvend të ish-kryeministrit Berisha për armatosje të qytetarëve.

Gazeta Washington Post shkruan “Ish-kryeministri Sali Berisha u bën thirrje shqiptarëve të marrin armët”.

Në shkrim gazeta i referohet agjensisë Associated Press, e cila ka raportuar e para deklaratat e Berishës.

Edhe prestigjozja britanike Daily Mail e ka pasqyruar këtë lajm. “Ish-kryeministri kërkon armatosjen e shqiptarëve, duke thënë se qeveria po dështon në përballjen me kriminelët”, thuhet ndër të tjera në shkrim.

Më tej përmendet viti 1997 kur Berisha ishte president dhe vendi u përfshi në një revoltë të armatosur. /lapsi.al

fdgfghf

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img