21,05,2024

Më në fund verë në Kosovë, ja moti për ditët në vijim

Must Read

Ditëve të para të muajit korrik ngrohtë dhe kryesisht me diell, nuk përjashtohen edhe reshjet.
Temperaturat e ajrit do të rriten rreth vlerave mesatare. Minimalet do të luhaten nga 12C deri në 16C, e maksimalet nga 27C deri në 30C.
Pasdite rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullimë.
3.07-4.07 – Të martën mot shumë i ngrohtë, kryesisht me diell. Të mërkurën mot kryesisht me diell. Pasdite dhe në mbrëmje priten reshje lokale të shiut me bubullima.
5.07 – Mot kryesisht me diell. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.
6.07 – Paradite mot kryesisht me diell. Gjatë ditës mot pjesërisht i vranët, e pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.
Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-3m/s. Shtypja atmosferike, gradualisht do të zbres në vlera normale.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img