21,05,2024

Mbesa shqiptare që mbyti gjyshen me jastëk, asnjë avokat s’pranon ta marrë në mbrojtje

Must Read
Xhoana Hila

Avokati i saj është tërhequr, duke deklaruar se nuk mund të mbronte të akuzuarën për vrasjen e ndodhur në shkurt të vitit 2015.

Hila e kreu krimin në bashkëpunim me të dashurin e saj, 27-vjeçarin Erando Qatipi.

Pritet që tashmë Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër t’i caktojë një avokat kryesisht për vijimin e procesit gjyqësor.

Mbesa bashkë me të dashurin e mbytën gjyshen 82-vjeçare Angje Hila, me qëllimin për t’i vjedhur sendet me vlerë në banesën e saj.

Policia e Shkodrës e zbuloi krimin pas 3 muajsh hetime intensive./LAPSI.AL/

 

The post Mbesa shqiptare që mbyti gjyshen me jastëk, asnjë avokat s’pranon ta marrë në mbrojtje appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img