18,05,2024

Mbappe thyen rekordin 60 vjeçar të legjendës Pele

Must Read

Kylian Mbappe është bërë futbollisti i parë i ri (19 vjeçar) që shënon të paktën dy herë në një ndeshje të Kupës Botërore që nga viti 1958.
Talenti francez ndihmoi kombin e tij në një fitore të madhe ndaj Argjentinës me rezultat 4:3, duke shënuar dy gola në minutat 64’ dhe 68’.
Me këto dy gola, Mbappe arrin rekordin e legjendës Pele.
Braziliani Pele, në botërorin e vitit 1958 si tinejxher kishte arritur të shënonte dy gola në fitoren 5:2 në finale ndaj Suedisë./Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img