13,04,2024

Mariq: Do ta kemi Asociacionin dhe Komunën e Prilluzhës

Must Read

mariqi-660x380

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Ljubomir Mariq ka thënë se do të formohet Komuna e Prilluzhës , njofton Klan Kosova.

Duke folur në një tubim elektoral të partisë së kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq në Prilluzhë, pos kësaj serbi me pozitë të lartë në Qeverinë e Kosovës iu ka thënë të pranishmëve se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe do të formohet së shpejti.

Mariq njëherit i ka bërë thirrje serbëve të Kosovës që të votojnë për Partinë Përparimtare të Serbisë.
Nërkaq, Gazeta Blic kishte raportuar se një nga kushtet e Listës Srpska që të votohet Thaçi për president, ishte edhe formimi i komunës së Prilluzhës.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img