23,04,2024

Maqedonia ndërton më shumë kisha dhe xhamia sesa shkolla

Must Read
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-07 14:59:32Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Sipas të dhënave në shtetin maqedon janë ndërtuar 989 shkolla fillore dhe 118 të mesme, shkruan zhurnal.

Në  gjithë shkollat maqedonase mësojnë mbi 270 mijë nxënës, rreth 81 mijë në shkolla të mesme kurse rreth 189 mijë tjerë janë fillorist.

Ndërkohë sipas statistikave në këtë shtet janë ndërtuar 1842 kisha dhe më shumë se 600 xhamia.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img