29,05,2024

Maqedonia e njeh ende Shqipërinë si Republikë Popullore

Must Read
Shqiperia Republike Popullore

Tabelat treguese që çojnë drejt kufirit shqiptar ende mbeten të tilla dhe nuk kanë pësuar ndryshime që nga koha e komunizmit, përcjell INA.

Në udhëkryqin Shën Naum – Tushemisht ende qëndrojnë tabelat-udhëtreguesit e asaj periudhe, në të cilat shkruhet “N.R.Albanija” (R.P. e Shqipërisë), emërtim i dikurshëm i shtetit shqiptar.

Ndërkohë, nga Tirana zyrtare nuk ka ende asnjë reagim për këtë çështje.

Ndërkaq, autoritetet maqedonase në fillim të kësaj jave bënë ndërhyrje emergjente për heqjen e tabelave shqip në territorin e komunës Vevçanit, pas reagimeve të kësaj komune maqedonase.

The post Maqedonia e njeh ende Shqipërinë si Republikë Popullore appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img