29,09,2023

Majlinda Kelmendi ‘pushton’ Rusinë, fiton të artë në Evropian

Must Read

majlinda-kelmendi_9073

Majlinda Kelmendi ka ‘pushtuar’ Rusinë.

Kampionia e botës, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian që po mbahet në Rusi.

Krenaria e sportit tonë, ka fituar përballjen finale kundër Priscilla Gneto, duke rrëmbyer medaljen e artë, dhe duke bërë krenar gjithë popullin shqiptar.

Xhudistja pejanë tregoi performancë të shkëlqyer në këtë eveniment te madh sportive, duke dëshmuar edhe një herë se është numër një në këtë sport.

Majlinda xhiron e parë e kaloi pa luftë, në të dytën e mundi ukrainasen Oleksandra Starkova, në xhiron e tretë xhudistja jonë ishte më e mirë se izraelitja Roni Schëartz, ndërkaq në gjysmëfinale mundi francezen Euranie Annabelle.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img