29,05,2024

Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

Must Read

majlinda

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

Pas eliminimit të Distria Krasniqit dhe Akil Gjakovës, Majlinda Kelmendi i ka sjell një lajm të mirë Kosovës.

Kampionia e Botës dhe Evropës në xhudo ka kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian që po mbahet në Rusi.

Ajo, në kategorinë deri në 52 kilogram, ka mposhtur izraeliten Roni Schwartz.

Në gjysmëfinale pejania pret fituesin e duelit Anabele Euranie – Evelyne Tschopp.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img