29,09,2023

Madhështia e dasmës mbretërore shqiptare në mediat ndërkombëtare (Foto)

Must Read

Mediat ndërkombëtare sot u fokusuan në madhështinë e dasmës, duke shkruar artikuj për detaje interesante të dasmës.

Edhe prestigjiozja britanike, “DailyMail” i ka kushtuar një artikull të gjatë kësaj martese, duke e përshkruar si një dasmë të rrethuar me madhështi, në të cilën ishin të pranishëm rreth 20 familjeve mbretërore nga e gjithë bota, transmeton lajmi.net.393681c400000578-3828417-image-a-12_1475936090331

Sulejman Gjanaj, kryetari i Lëvizjes së Legalitetit, një parti monarkiste e vogël e djathtë që mbështet familjen mbretërore shqiptare, tha për BIRN, transmeton DailyMail, që dasma do të vërtetojë statusin e mbretërisë shqiptare dhe do të sigurojë trashëgiminë e Mbretit Zog.393680fd00000578-3828417-image-a-13_1475936090434

“Fakti që mbi 20 familje mbretërore dhe më shumë se 100 aristokratë nga e gjithë bota do të marrin pjesë në dasmë është një tregues i miratimit që ka mbretëria shqiptare,” tha Gjanaj.3936789e00000578-3828417-image-a-11_1475936090245

“Kjo është përgjigja më e mirë për të gjithë ata që kanë falsifikuar historinë e shtetit tonë dhe i kanë mohuar të drejtat legjitime të familjes mbretërore,” shtoi ai.393680f200000578-3828417-image-a-10_1475936090195

“Familja mbretërore e Shqipërisë u dëbua nga vendi në vitin 1939, pasi vendi u pushtua nga fashistët italianë”, rikujton DailyMail. /Lajmi.net/

393680cc00000578-3828417-image-a-9_1475936090155 3936574d00000578-3828417-image-a-8_1475936090041 3936710d00000578-3828417-image-a-7_1475936090031 3936791d00000578-3828417-image-a-5_1475936089981 3936766400000578-3828417-image-a-6_1475936090014 39367b6a00000578-3828417-image-a-2_1475936089946 3936792100000578-3828417-image-a-4_1475936089966 3936793200000578-3828417-image-a-1_1475936089940 3936811600000578-3828417-i_do_-m-16_1475936533906

 

 

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img