04,12,2023

Luis Figo flet për sfidën Real-City, ja kush do të jetë në finale

Must Read

3-figo

Legjenda e Real Madrid, Luis Figo thotë se Manchester City ka shanse që të kualifikohet në finalen e Ligës së Kampionëve.

‘Qytetarët’ do të përplasen me Real Madridin në gjysmëfinalen e elitës së futbollit evropian.

Figo nga viti 2000 deri në vitin 2005 ishte lojtari më i shtrenjtë në botën e ndriçuar te Real Madridin, skuadër në të cilën luanin edhe Zinedine Zidane, Ronaldo, Roberto Carlos, Raul, David Beckham dhe Fabio Cannavaro.

Figo thotë se nuk është e lehtë që në një skuadër të luajnë së bashku lojtarë të mëdhenj. Sipas tij, City është skuadër e fortë financiarisht, por Figo kjo nuk i siguron atyre trofe.

“Nuk është lehtë për të gjetur kaq shumë lojtarë të mëdhenj që të luajnë së bashku në të njëjtën kohë e në të njëjtin ekip. Manchester City financiarisht është i fortë dhe ka shumë shanse për të blerë lojtarët që ata i duan, por kjo nuk siguron se do të fitojë trofe”, ka thënë Figo.

“Megjithatë, paraja i bën ata shumë, shumë të fortë, sigurisht, edhe ata kanë shans të mirë për të shkuar në finale”, ka theksuar ai.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img