23,04,2024

LSDM e BDI afër marrëveshjes për formimin e Qeverisë

Must Read
Shkupi

E ndërsa bisedimet vijojnë, mësohet se çështja për të cilën nuk ka dakordësi të plotë mes dy partive është zyrtarizmi i gjuhës shqipe. LSDM pranon që shqipja të zyrtarizohet si gjuhë e dytë në nivel lokal dhe jo ne te gjithë Maqedoninë.

LSDM synon arritjen e një marrëveshjeje, dhe pas krijimit të koalicionit të bisedohet për detajet e qeverisë së re. Por BDI kërkon që çdo detaj të diskutohet para marrëveshjes.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img