04,03,2024

Liberali Jovanoviq: Deklaratat e Nikoliqit për Kosovën, të rrezikshme dhe destabilizuese

Must Read

Liberali Çedomir Javonoviq ka thënë se deklarata e presidentit serb, Tomislav Nikoliq është e papërgjegjshme dhe sjell destabilitet në jetën politik në Serbi.

Nikoliq tha sot në Rusi se Serbia është e gatshme t’i përgjigjet Kosovës në çfarëdo mënyre dhe me çfarëdo mjete, transmeton lajmi.net raportimet e mediave serbe.

“Deklarata e Tomislav Nikoliqit është e papërgjegjshme dhe dëshmon se ai sjell destabilitet në jetën politike të Serbisë”, ka thënë Jovanoviq.

Ai ka thënë se interesi më i madh i Serbisë është paqja, e jo nxitja e dhunës.

“Këto tema krijojnë konflikte dhe keqkuptime dhe Nikoliq vetëm sa po e ndihmon destabilizimin me këto deklarata të ulëta”, ka thënë Jovanoviq. /Lajmi.net/

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img