23,02,2024

Liberalët serbë nuk duan koalicion me Vuçiqin, shkaku i Kosovës, Bosnjës e Kroacisë

Must Read
Beograd, 14. novembra 2014 - Lider LDP Cedomir Jovanovic ispred ulaza u Urgentni centar u Beogradu. Biznismen Milan Beko ranjen je danas popodne u klasicnoj sacekusi na Dedinju i prevezen je u Urgentni centar, gde je veceras operisan. FOTO TANJUG / RADE PRELIC / tj

Në një njoftim të kësaj partie të bërë për mediat serbe, thuhet se nuk dëshiron të hyjë në koalicion me një parti e cila i ka injoruar të gjitha veprimet që sjellin stabilitet, paqe dhe partneritet me shtete e rajonit, transmeton lajmi.net.

“Nuk dëshiruan që ta fusin Serbinë në NATO, me ç’rast do të arrinimin një të ardhme të sigurt për vendin, nuk dëshiruan ta quajnë gjenocid atë që ka ndodhë në Srebrenicë, që do të sjellte paqe në Bosnje e Hercegovinë. Gjithashtu nuk kanë treguar gatishmëri për pajtim dhe vendosjen e marrëdhënieve të reja mes Prishtinës dhe Beogradit dhe raporte të sinqerta dhe miqësore me Kroacinë”, kanë bërë të ditur në këtë parti./lajmi.net

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img