21,04,2024

Lëvizja Besa protesta në Gjermani, kundër VMRO dhe BDI

Must Read
Protesta e Levizjes Besa

Protesta e organizuar para ambasadës në Maqedoni, ku morën pjesë dhjetëra aktivistë kishte mesazhe si: VMRO + BDI = Ju të gjithë jeni një! VMRO + BDI = RUSI!, etj.

“Sot, para ambasadës së Maqedonisë në Berlin të Gjermanisë, aktivistë të Lëvizjes BESA dhe qytetarë shqiptar kanë protestuar kundër regjimit VMRO – BDI me pankarta si: VMRO + BDI = Ju të gjithë jeni një! VMRO + BDI = RUSI!, etj”, thuhet në njoftimin e Lëvizjes Besa, përcjell lajmi.net.

tdsdksnkd

Ndryshe Maqedonia me muaj të tërë është në një krizë politike, ndërsa që një vendim i presidentit Ivanov  për faljen e të gjithë politikanëve të përfshirë në afera, ka shtuar krizën dhe ka ngjallur pakënaqësi të mëdha tek qytetarët./ lajmi.net.

The post Lëvizja Besa protesta në Gjermani, kundër VMRO dhe BDI appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasje e mbetur në tentativë në Ferizaj

Me datën 19.04.2024 në ora 17:47 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë se në udhëkryqin e rrugëve...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img