13,04,2024

Leicester City para Barcelonës, Bayernit e Juventusit, e dëshmojnë këto statistika (Foto)

Must Read

leicester1

Sigurisht se tani të gjithë kanë dëgjuar për mrekullinë të quajtur Leicester City në Premier Ligë.

Ekipi modest anglez, i cili vetëm një vit më parë po luftonte për mbijetesë duke qenë i renditur i fundit në tabelë, sot gjendet në krye të renditjes tabelare në Premier Ligë, dhe po marshon furishëm drejt titullit.

Por, ajo çfarë nuk e keni ditur është se Leicester City ka epërsi prej 7 pikëve në Angli më shumë se vendi i dytë, statistikë kjo e cila lë prapa edhe klube të mëdha si Barcelona, Bayerni apo Juventusi.

Barcelona dhe Juventusi udhëheqin në ligat e tyre me 6 pikë më shumë, ndërsa Bayerni me 5 në Bundesligë. /Gazeta Blic/

12932863_1326658010725192_4436946794981888887_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img