23,04,2024

LAJMI I FUNDIT: Vuçiqi fiton më shumë se 50 përqind-mund të Qeverisë vet në Serbi!

Must Read

949590107571cfb1d19030298961752_v4_big

Ashtu siç edhe ishte parashikuar zgjedhjet e jashtëtazakonshme në Serbi i ka fituar Partia e Kryeministrit aktual Aleksandar Vuçiq. Naprednjak-ët serbë sipas prognozave të para kanë fituar rreth 52 Përqind të votave.

Partia tjetër e koalicionit të deritashëm, Socialistët e Daçiqiqit kanë fituar 12 përqind të votave.
Në vijim prognozat e para:

SNS 52,1

SPS-JS 12,4

SRS 8,7

Dveri-DSS 5,9

Tadić-Čeda-Čanak 5,1

DS 5,0

Në ora 20:00 janë mbyllur vendvotimet në Serbi ashtu siç edhe ishte parashikuar. Ndërsa pjesmarrja në zgjedhjet serbe ka qenë më shumë se 53 përqind.

Zgjedhjet e Serbisë janë mbajtur në 90 qendra të votimit edhe në Kosovë në vendbanimet me pjestarë të nacionalitetit serb. /Gazeta Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img