04,12,2023

Lajm katastrofal për Real Madridin

Must Read

Karim-Bemzema-Gareth-Bale-Ronaldo1-742x417

Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e ardhshme të Real Madridit në La Liga.

Ekzaminimet mjekësore gjetën se Ronaldo ka tërhequr muskulin e këmbës së djathtë, por nuk është specifikuar se sa gjatë do të mungoj portugezi.

Ronaldo u lëndua mërkurën gjatë ndeshjes kundër Villarrealit ku Reali ka arritur fitore të bindshme 3:0.

Reali të shtunën do të luajë kundër Rayo Vallecano dhe do të përpiqet të fitojë për të mbetur në garë për titull .

Ekipi Zinedine Zidane të martën do të lujë kundër Manchester Cityt, në gjysmë-finale të Ligës së Kampionëve.

Ronaldo është golashënuesi më i mirë i Realit në sezon, i cili ka shënuar 47 gola në 44 ndeshje.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img