23,04,2024

Lagjja “Drenasi i Ri”, që i ngjan filmave horror (Foto)

Must Read

Por kjo lagje mund t’i ngjaj cdo gjëje vetëm një “Drenasi të Ri” jo.

Janë nisur ndërtesat, por ende pa u përfunduar ka filluar të prishet.

Fasada ka filluar të bie, ndërsa nga brenda objekti ka filluar të prishet.

Asambleisti në Komunën e Drenasit nga Partia Fjala, Vehbi Berisha ka paraqitur gjendjen e kësaj lagjeje, që ai e ka quajtur si Qernobill.

Berisha ka treguar për lajmi.net se kjo puna ka filluar para dhjetë vitesh dhe nuk shtë përfunduar ende.

“Ky projekt pati filluar para më shumë se 10 vitesh, i cili në fillim u pat prezantuar para qytetarëve të Drenasit si projekt gjigant për të ardhmen e Drenasit, e që fatkeqësisht kjo lagje nuk arriti ta gëzoj as për së afërmi ketë epitet, duke i zhgënjyer edhe ata pak qytetarë të cilët kanë blerë banesa në këto objekte”, ka thënë Berisha për lajmi.net.

Berisha ka thënë se asnjëherë nuk ka pasur iniciativa serioze nga Komuna e Drenasit për finalizimin e këtij projekti.

“Tërë këto vite që lamë pas asnjëherë nuk pati iniciativa serioze nga Komuna e Drenasit për finalizimin e këtij projekti i cili ka mbet shkretë, pa u ditur e ardhmja e tij. Prandaj kjo duhet të jetë edhe puna e radhës me të cilën duhet të merret seriozisht Kryetari i ri i Komunës së Drenasit, duke i zbuluar dokumentet, dallaveret dhe krimin institucional karshi këtij projekti si dhe gjetja e një zgjidhje për banoret e këtyre ndërtesave”, ka thënë Berisha.

Berisha ka thënë se këto ndërtesa po vetë shkatërrohen dhe po i ngjajnë pamjeve horrori.

“Këto ndërtesa me pamje horrori përveç se kanë probleme të shumta në ndërtimin e tyre i cili nuk ka përfunduar, ku ka vite që kanë pushuar punimet, po ashtu kanë edhe probleme të shumta ligjore”. /Lajmi.net/

16649478_1294583840603470_8507527312475954996_n 16640806_1294583810603473_1714584822192745667_n 16508664_1294583797270141_6562920998776461669_n 16602993_1294583740603480_3466801689359013385_n 16649051_1294583730603481_1469352045944905516_n 16508258_1294583703936817_6863323760502586844_n 16427328_1294583653936822_6534881145616317725_n 16640838_1294583657270155_6789887367779378019_n 16640887_1294583647270156_6044237902911366067_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img