25,06,2024

Ky është shqiptari që vrau katër persona në Qipro(Foto)

Must Read

Ngjarja ndodhi në Ayia Napa të Qipros mbrëmjen e së enjtes dhe rezultoi me vdekjen e katër personave.

Shqiptari i identifikuar është Aleks Burreli, 48 vjeç. Ai është shpallur në kërkim nga Policia vendase, e cila ka nisur edhe një operacion madhor për kapjen e tij.

Ngjarja ndodhi natën e kaluar në një restorant në Agia Napa, në bregun jugor të ishullit të Qipros. Nga të shtënat mbeti i vrarë biznesmei dhe dy truproja që e shoqëronin atë. Gjithçka ndodhur në sy të fëmijëve, që mbeten të traumatizuar.

Viktimat u identifikuan si Fanos Kalopsidiotis, 46-vjec dhe çifti Elias Hadjiefstathiou dhe gruaja e tij Skevi Hadjiefstathiou, 39-vjec. Policia thotë se për sulmin u përdorën kallashnikovë, ndërkohë që kanë nisur hetimet.

The post Ky është shqiptari që vrau katër persona në Qipro(Foto) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img