18,05,2024

Ky është favoriti për La Ligan, mund t’i shokojë tifozët e Barcelonës (Foto)

Must Read

barca-1

Për lexuesit e gazetës spanjolle “AS”, La Ligan e fiton Atletico e Madridit. Barazimi ndaj Villarealit dhe tre humbjet rresht që pësoi Barcelona, ndaj Realit të Madridit, Real Sociedadit dhe Valencias kanë rihapur papritur luftën për titull në Primera Division dhe madje tashmë janë të shumtë ata që besojnë se skuadra e Luis Enriques do ta humbasë kampionatin.

Barcelona edhe pse numëron të njëjtën sasi pikësh me Los Colchoneros, 76 për momentin kryeson La Ligan pasi ka avantazhin e ndeshjeve direkte ndaj skuadrës së Simeones.

Gjithsesi në një sondazh të zhvilluar nga e përditshmja madrilene As, nga tre skuadrat që luftojnë për titull, Barca ka më pak shanse për ta fituar atë, të paktën kështu mendojnë shumica e personave që kanë marrë pjesë në votim.

38,5% e lexuesve të AS shikojnë Atleticon e El Cholos kampione të Spanjës për të dytën herë në 3 sezonet e fundit. Vetëm 1% më pak të votave ka grumbulluar Reali i Madridit në këtë sondazh, dhe si për rastësi 1 pikë është edhe diferenca që Los Blancos kanë në klasfikim ndaj Barcelonës dhe Los Colchoneros.

Blaugranat nga ana tjetër pozicionohen në vendin e tretë pasi vetëm 24 % e atyre që kanë marrë pjesë në sondazh e shohin Barcelonën, si skuadrën kampione të La Ligas për të dytin sezon radhazi.

Por pavarsisht mendimit të tifozëve e sigurtë është që deri në fund Primera Division pritet të dhurojë emocione të mëdha dhe shumë spektakël për të përcaktuar kampionen e saj për sezonin futbollistik 2015-2016.

SONDAZHI-I-AS-658x496

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img