07,12,2023

Kuvendi sot merr vendim për përjashtimin e  Edi Ramës

Must Read
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

Kërkesa për përjashtimin u bë nga opozita pas seancës së shkuar plenare, ku demokratët pretendojnë se janë fyer nga kryeministri.

“Në seancë plenare të datës 9 qershor 2016, deputeti Edi Rama nën një sjellje të paprecedentë në sallën e seancës plenare, ka përdorur gjuhë ofenduese dhe jo parlamentare që cenojnë rëndë personalitetin e deputetëve të opozitës. Deputeti Edi Rama i është drejtuar disa herë dhe në mënyrë të vazhdueshme me fjalë fyese deputetëve të grupit parlamentar të PD-së”, thuhet në kërkesë.

Më tej në kërkesë deputetët kërkojnë që të merren masa disiplinore për kryeministrin Edi Rama.

The post Kuvendi sot merr vendim për përjashtimin e  Edi Ramës appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img