21,04,2024

Kush janë “bakteret” që po dëshirojnë shkatërrimin e RTK-së, sipas Mentor Shalës

Must Read
Mentor Shala

“I kuptoj plotësisht përpjekjet e KTV e RTV21 të cilat me rënien eventuale të RTK tentojnë ta marrin primatin në tregun medial transmetues, por nuk po i kuptoj disa ‘bakterie’ të RTK-së të cilët pa RTK-në as qentë nuk i hajnë, se si e harxhojnë tërë energjinë për me shkatërru RTK-në dhe atë duke kërkuar ndihmë nga politika”, ka shkruar ai, duke shtuar se “prandaj edhe janë ‘bakterie’ politike brenda RTK!”.

Por për secilën baktere ka antibiotik, thotë Shala.

“RTK i kalu tana sfidat, madje edhe sulmet me bomba, prandaj keni kujdes. Ajo që është me rëndësi në RTK, 97% e stafit e donë vendin ku punojnë! Bashkë më kolegët e mi, që janë krejt stafi i RTK-së, që prodhojnë çdo ditë nga 96 orë program televiziv, 48 orë program të radios, furnizojnë youtube e facebook me lajme e videolajme çdo ditë, prodhojnë lajme për ueb, etj, kemi me rrit buxhetin, kemi me ba pronën, kemi me ndërtu objektin dhe kemi me qenë numër 1 për një kohë shumë të gjatë në Republikën e Kosovës! P.S. Vetëm me jua kujtu, sa mos me harru”, ka shkruar nw fund Shala. /Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img