17,04,2024

Kupa e Amerikës, Brazili le jashtë dy lojtarë që po shkëlqejnë

Must Read

516969074

Në prag të Kupës së Amerikës, trajneri i Brazilit Dunga ka lënë jashtë listës dy lojtarë që kanë bërë paraqitje sensacionale me ekipin e tyre.

Philippe Coutinho dhe Roberto Firmino janë dy lojtarët që po kalojnë formë fizike të admirueshme të cilët nuk janë përzgjedhur nga tekniku brazilian, raporton ‘Goal’.

Roberto Firmino gjatë këtij sezoni ka shënuar 10 gola dhe ka dhënë 9 asistime për shokët e tij.

Në të njëjtë linjë qëndron edhe Philippe Coutinho i cili në ‘Anfield’ ka shënuar 12 gola dhe ka dhënë 6 asistime, shkruan Syri.net.

Willian është i vetmi brazilian që luan në Premier League dhe është në listën e lojtarëve që do jenë të gatshëm për këtë turne.

Kjo është skuadra e Brazilit:
Portierë: Alisson, D. Alves, Ederson

Mbrojtësit: Miranda, Gil, Marquinhos, R. Caio, Dani Alves, Filipe Luis, Fabinho, D. Santos

Mesfushorët: Gustavo, të tjerë Elia, R. Augusto, Coutinho, Lucas Lima, Willian, Casemiro, Rafinha, D. Costa

Sulmuesit: Hulk, Gabriel, R. Oliveira/ Syri.net

Screenshot_5

Screenshot_6

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img