25,05,2024

Kuçi: Jo në Qeveri para zgjedhjeve (Video)

Must Read

blerim-kuci-780x439

Nuk është diskutuar asnjëherë që të hyjmë në Qeveri para zgjedhjeve. Ndërsa, pas zgjedhjeve gjithçka mund të ndodhë. Pra është qëndrim i prerë i AAK-së, jo në Qeveri para zgjedhjeve, është shprehur në emisionin “Kontakt” në Tribuna Channel, Blerim Kuçi, sekretar i përgjithshëm i AAK-së.

“Pas zgjedhjeve, nuk kemi vija të kuqe me asnjë parti politike në Kosovë”, ka thënë ai duke shtuar se zgjedhjet janë e vetmja mundësi që vendi të dalë nga kjo krizë.

Duke folur për demarkacionin me Malin e Zi ai tha se na është forcuar kauza pas vendimit të ekspertëve ndërkombëtar.

“Presidentja ndonëse në fund të mandatit të saj ajo nuk e ka futur në komision asnjë ekspert vendor, ku kemi plotë të tillë. Komisioni i huaj asnjë vlerësim nuk e dha për faktet që ja kanë dhënë ekspertët vendor”, ka shtuar ndër të tjera Kuçi.

I pyetur se si do të reagojë AAK-ja në ditën kur do të inaugurohet presidenti Hashim Thaçi ai është shprehur se si opozitë e bashkuar nuk kanë marr ende asnjë vendim për këtë ngjarje.

Ai ka folur edhe për protestën e radhës, raportet mes liderëve opozitar, zgjedhjet e parakohshme si dhe për listën e përbashkët zgjedhore të opozitës.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ZNdVatl5Qh8?feature=oembed]

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img