02,12,2023

Kryeministri Isa Mustafa pret Kampionen e Evropës

Must Read

9-isa-mustafa

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa do të pres përfaqësuesen e Kosovës në Xhudo, pas triumfit të arritur në Kampionatin Evropian që u mbajt në Rusi.

Xhudistet tona, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova të cilat shkëlqyen në Rusi, duke fituar medaljen e artë përkatësisht të bronztën, sonte kthehen në Kosovë.

“Kryeministri Isa Mustafa pret në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’ kthimin në atdhe të Kampiones së Evropës në Xhudo, Majlinda Kelmendi, fituesen e medaljes së Bronztë, Nora Gjakova, trajnerin Driton Kuka dhe pjesëmarrësit tjerë nga Kosova në Kampionatin Evropian të Xhudos që u zhvillua në Kazan të Rusisë”, thuhet në njoftimin e Qeverisë së Kosovës.

Ekspedita e Kosovës pritet që rreth orës 19 e 30.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img