19,06,2024

Kryebashkiaku holandez: Azilkërkuesit shqiptarë janë hajdutë!

Must Read

 

Sipas tij, shqiptarët duhet të paguajnë para për kohën e qëndrimit në Holandë. Sipas kryebashkiakut Jan Boelhower, shqiptarët shkojnë për të qëndruar pak kohë në qendrat e azilit të qytezës së tij dhe më pas lëvizin në ndonjë vend tjetër.

“Shqiptarët kanë sjellje skandaloze. Ato janë hajdutë dhe krijojnë përplasje me njerëzit e tjerë. Shqiptarët duhet të paguajnë për qëndrimin e tyre në kampet e azilit” u shpreh kryebashkiaku Boelhower, duke iu referuar azilkërkuesve shqiptarësi “azilturistë”/ Abcnews

 

 

 

 

The post Kryebashkiaku holandez: Azilkërkuesit shqiptarë janë hajdutë! appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img