13,06,2024

Kroacia zhbllokon negociatat e Serbisë me BE-në?

Must Read
Flamujt e Serbisë e Kroacisë

Kroacia është i vetmi vend nga 28 anëtarët e Bashkimit Evropian i cili nuk kishte rënë dakord që ky kapitull të hapet muajin e ardhshëm, përcjell Telegrafi.

Në fillim të majit në një takim të ambasadorëve të BE-së në Bruksel, Kroacia nuk kishte dhënë pëlqimin për hapjen e kapitullit 23 të negociatave mes Serbisë dhe Bashkimit Evropian.

The post Kroacia zhbllokon negociatat e Serbisë me BE-në? appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img