25,06,2024

Kroacia po i shet ishujt

Must Read

Kroacia ka 1,185 ishuj nga të cilat vetëm 66 janë të banuara, por së shpejti mund të ndyshoj gjithcka.

Të gjithë janë të pabanuar dhe janë disa prej tyre që nuk kanë pasuri të patundshme ose janë në shkatërrim e sipër. Shumë pronarë pretendojnë se ishujt e tyre janë një investim ideal për dikë që mund të përballojë një vend turistik privat dhe luksoz, shkruajnë mediat kroate, përcjell albinfo.ch

Disa janë shitur për vite me radhë. Ndërsa disa janë ende në shitje..Cmimi i tyre kap shifrën nga 750 mijë euro deri 1.5 million euro.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img