20,05,2024

Kroacia dhe Danimarka kanë bërë diçka që nuk e ka bërë askush në histori të Kupës së Botës

Must Read

Kombëtarja e Kroacisë ka arritur të kualifikohet për në çerekfinale të Kupës së Botës, duke mposhtur Danimarkën pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 3:2, teksa koha e rregullt përfundoi 1:1.
Dy golat nga koha e rregullt e kësaj ndeshje u shënuan në minutat e parë, gjë që nuk kishte ndodhur asnjëherë në histori të botërorëve.
Ishte Mathias Jorgensen që në sekondën e 57’ kaloi në epërsi Danimarkën, ndërsa Mandzukic pas 3 minutave e 57 sekondave shënoi për 1:1./Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img