14,07,2024

Kreu i Bundestagut: Intergrimi i Shqipërisë varet nga Reforma në Drejtësi

Must Read
Presidenti i Bundestagut gjerman, Norbert Lammert

Nga salla e parlamentit, presidenti i Bundestagut gjerman, ka theksuar dhe një herë se intergrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian, kalon nga Reforma në Drejtësi.  Nga foltorja e Kuvendit, ai është shprehur dhe se kompromisi është i kusht për ekzistencën e demokracisë.

Në fjalën e tij në parlament, Lammert ka renditur disa hapa pozitive të ndërmarra nga Shqipëria vitet e fundit dhe gjithashtu ka nënvijëzuar edhe tolerancën dhe harmoninë fetare që ekziston në vendin tonë, raporton tvklan.

Pas vizitës në Kuvend, Presidenti Lammert do të takohet Presidentin e Republikës, Bujar Nishani dhe  me Kryeministrin Edi Rama./ lajmi.net.

The post Kreu i Bundestagut: Intergrimi i Shqipërisë varet nga Reforma në Drejtësi appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj – komunë e tretë me numrin më të madh të banorëve në Kosovë

109,345 është numri i banorëve të Komunës së Ferizajt, statistikë e publikuar sot nga Agjencia e Statistikave të Kosovës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img