17,04,2024

Kosova thellohet në borxhe (Video)

Must Read

Mbi 852 milionë euro është borxhi i përgjithshëm i Qeverisë së Kosovës, sipas drejtorit të thesarit në ministrinë e Financave, Fatmir Plakiqi, njofton Klan Kosova.

Por eksperti i ekonomisë, Musa Limani, thotë se Kosova ka borxh mbi 2 miliardë euro dhe kjo po e dëmton rëndë ekonominë e vendit.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img