29,09,2023

Kontrolle dhe gjoba komunikacioni në kryeqytet

Must Read

1_1132

Policia e Kosovës sot ka dalë nëpër rrugët e Prishtinës për kontrolle në komunikacion.

Në bazë të fotografive të dërguara, më shumë se zakonisht, nëpër rrugët e Prishtinës sot u janë shqiptuar gjoba drejtuesve të makinave që nuk kanë pasur dokumentacionin përkatës me vete dhe atyre që kanë thyer rregullat e komunikacionit në kryeqytet.

Më herët KosovaPress raportoi se vetëm në dy muajt e fundit, si pasojë e fatkeqësive të komunikacionit, 18 persona kanë humbur jetën në nivel vendi.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img