16,04,2024

Kompania nga Maqedonia fitoi medalje ari për ‘Prodhimin më të mirë’ në Moskë

Must Read

Siç njoftoi Oda Ekonomike Rusi-Maqedoni, mirënjohja e lartë vijoi pas përvetësimit të shijeve nga vizitorët e shumtë dhe të vlerësuesve profesionistë në manifestimin e panairit i cili zgjat deri më sot.

Medalja e artë është fituar për tre prodhimet jashtëzakonisht cilësore – ajvar, tavë me fasule dhe rizoto, njofton AIM.

“Kompania jonë prodhon prodhime të konservuara nga pemët dhe perimet dhe prodhimet e tjera sipas recetave tona dhe ata i kënaqin konsumatorët me shijen e tyre. Këtë mundëm ta ndjejmë edhe në panairin në Moskë”, thekson Jordanka Ristova drejtoreshë e “Vori”. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img