03,12,2023

Kobe Bryant shënon 60 pikë në ndeshjen e fundit të karrierës së tij

Must Read

4-bryant_2324

Ylli i Lakers, Kobe Bryant, shënoi 60 pikë të mërkurën në mbrëmje përballë Utah (101-96) në ndeshjen e fundit e të gjatë të shkëlqyer të karrierës se tij në NBA.

Emblematiku N.24 i Lakers, 37 vjeç, ka kaluar rekordin e tij personal te sezonit, që ishte deri tani 38 pike dhe i kaloi 50 piket e shënuara në një ndeshje për herë të 25-të në karrierën e tij.

Bryant përforcon kështu statusin e tij si shënuesi i tretë më i mirë në histori (33.643 pikë) si një fenomen i NBA-së.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img