04,12,2023

Kjo mund t’ju ketë ikur: Përveç himnit kosovar, në Rusi u dëgjua edhe një këngë shqipe (Video)

Must Read

13043334_1004944282905142_4249500991378134778_n-650x358

Majlinda Kelmendi sot u shpall kambione evropiane në sportin e xhudos, në Rusi.

Përveç që u dëgjua himni i Kosovës, në sallën në Kazan në mes të Rusisë, u dëgjua edhe një muzikë tjetër me tekst shqip , shkruan lajmi.net.

Pasi Majlinda mposhti francezen, momentin kur u shpall fituesja, në sallë dëgjohet kënga shqiptare “Të ka lali shpirt” nga Silva, Mandi dhe Dafi, vëren lajmi.net

Kjo këngë mban rekordin e këngëve shqiptare, me afër 190 milionë klikime në Youtube dhe ajo është blerë edhe në disa shtete tjera ballkanike, ku është shëndërruar në hit./Lajmi.net.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ymDVyE75_pU?feature=oembed]

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img