09,12,2023

Kërkohej në Itali për trafik droge, arrestohet në Lezhë

Must Read
Arrestim / foto ilustruese

Në kuadër të operacionit të koduar “LEISTUNG” u arrestua Arben Pershqefni, 45 vjeç, banues në Laç, Kurbin.

“Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Apelit, Torino, Itali, me vendim nr. 3385/11  N. 627/R.G.APP, datë  25.10.2011, e ka dënuar këtë shtetas me 5 vjet e 4 muaj burgim,  për veprën  penale  “Shkelje të ligjit mbi drogën në bashkëpunim”  të parashikuar nga nenet 110 i Kodit Penal Italian dhe neni 73 i Dekretit 309/90”, sqaron policia.

Këtij shtetasi i kanë mbetur për të vuajtur dhe 4 vjet e 3  muaj e 27 ditë burgim. Materialet  procedurale  do t’i kalojnë  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për ndjekje të mëtejshme.

The post Kërkohej në Itali për trafik droge, arrestohet në Lezhë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img