21,04,2024

Kenia: Gjykata bllokon mbylljen e kampit më të madh në botë

Must Read

Urdhri për mbylljen e kampit Dadaab dhe riatdhesimin e detyrueshëm të rreth 260,000 refugjatëve somalezë që jetojnë atje, është dhënë vitin e kaluar.

Qeveria e Kenias, e cila e mori vendimin e mbylljes së kampit për arsye sigurie, tha se po për të njëjtat arsye do ta apelojë vendimin.

Sipas qeverisë, grupi terrorist somalez “Al Shabab” kishte planifikuar sulme ndaj Kenias nga brenda këtij kampi.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img