21,05,2024

Kastrioti në finale

Must Read

Sfida në mes Kastriotit dhe Zhegrës ka qenë mjaft interesante, por ferizajasit në saje të përvojës ia dolën të shënojnë fitore me rezultat të ngushtë 29:28 (16:14), duke u kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

Ndeshja fund e krye u përshkrua me një rivalitet të madh, por Zhegra nuk arriti të futet në histori të këtij sporti, që të jetë në finalen e madhe.

Këtij ekipit i mungoi fati sportiv, ndërsa ferizajasit synojnë ta fitojnë trofeun e çmueshëm, Jeton Bislimi me 7 gola, i ndihmuar nga Korab Syla me 6 sosh, janë me të merituarit që ferizajasit janë në finale.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img