09,12,2023

Karaxhiq mbetet në burg

Must Read
Radovan Karaxhiq

Balkan Insight raporton se Theodor Meron, kryetar i Mekanizmit për Tribunale Ndërkombëtare – një institucion i krijuar për të përmbyllur punën e Tribunalit të Hagës – ka hedhur poshtë propozimin e Karaxhiqit të martën, duke thënë se ekziston mundësia që ai të arratiset, transmeton Gazeta Expresss.

Meron ka thënë në vendimin e tij se Karaxhiq ka thënë se planifikon të jetojë në Republikën Serbe, por se vetëm Serbia ka ofruar garanci se Karaxhiq do të kthehet në Hagë, ndërsa Republika Serbe dhe Bosnja dhe Hercegovina nuk kanë bërë një gjë të tillë.

The post Karaxhiq mbetet në burg appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img