17,04,2024

Kapet shqiptari me 1 kg. e gjysmë heroinë

Must Read
Herina e kapur nga policia

Policët me rastin e kontrollimit të një lokali në orën 8 e 30 kanë hasur në një person të dyshimtë.

Pas kontrollimit të çantës së tij të shpinës, ata kanë gjetur dhe kanë konfiskuar te shqiptari 30 vjeçar 150 gramë heroinë, shkruan albinfo.ch duke iu referuar policisë së Cyrihut.

Më vonë në vendstrehimin e tij kanë gjetur edhe 1400 gramë të tjera të heroinës si dhe më shumë se 20 mijë franga, të ndara në shuma të imta, adekuate për tregti droge me pakicë. 30 vjeçari është arrestuar dhe i është dorëzuar prokurorisë si dhe Zyrës për Migracion të Kantonit.

Është konstatuar se shqiptari po qëndronte ilegalisht në Zvicër, pasi që ai kishte një ndalesë hyrjeje në këtë vend deri në vitin 2018.

The post Kapet shqiptari me 1 kg. e gjysmë heroinë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img