16,04,2024

Kadare, lule mbi bustet e Poradecit dhe Kutelit (Foto)

Must Read
Ismail Kadare

Ai shoqërohej nga kryebashkiaku Eduard Kapri, i cili dha edhe përshtypjen e tij, në profilin në facebook.

“Pogradeci gjithnjë krenar për Lasgushin dhe Mitrushin, por sot edhe më shumë me këtë mik të veçantë, viganin e letrave shqipe. Privilegj i madh për mua të përkujtoj shkrimtarët e mëdhenj të qytetit tonë me Ismail Kadarenë”, shkruan kryebashkiaku  Eduart Kapri.

kadare 2 kadare 3 kadare

The post Kadare, lule mbi bustet e Poradecit dhe Kutelit (Foto) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img