17,04,2024

Johanes Hahn takohet me kryeministrin e Maqedonisë

Must Read

Në këtë takim u diskutua për situatën në Maqdoni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 11 dhjetor të vitit të kaluar, njofton Portalb.

Detaje nga takimi, tani për tani nuk zbulohen, përveç që Han në profilin e tij në “Tëitter” publikoi fotografi me përshkrim të shkurtër “E filluam ditën punuese në Shkup me bisedë me kryeministrit Dimitriev. Pastaj takim me ministrat në vend nga Ballkani Perëndimorë për përforcim të lidhjes energjetike”, ka shkruar Hahn.

Gjatë ditës pritet takimi i Hahn me ministrat e ekonomisë dhe të jashtëm të vendeve të Ballkanit.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img