17,07,2024

Jankullovska: Edhe polici i vrarë shqiptar do të dekorohet me medalje për guxim

Must Read
Gordana Jankullovska

Jankullovska e informon opinionin e Maqedonisë një ditë më parë se Presidenti Ivanov, se do të dekorohen policët të cilët humbën jetën gjatë aksionit policorë më 9 dhe 10 maj në Lagjen e Trimave në Kumanovë gjatë vitit 2015. Bëhet fjalë për policët e vrarë, Arangjelloviç, Ivanoviç, Ilievski, Kuzmanovski, Osmani, Samoilloski, Serafimoski dhe Stojmenoviç, të cilët humbën jetën më 9 dhe 10 maj të vitit 2015 në Kumanovë gjatë përleshjes me grupin e armatosur shqiptar.

Ndryshe, ende është e paqartë se në çfarë cilësie ish ministrja e punëve të brendshme, Jankullovska, e cila për momentin nuk ka asnjë post shtetërorë, ndërsa merr të drejtën që para Presidentit të Maqedonisë të paralajmëroj se çfarë aktivitete do të ketë Presidenti Ivanov, shkruan Zhurnal.

Nga ana tjetër, ka dyshime se Jankullovska është angazhuar në kabinetin e Presidentit Ivanov.

The post Jankullovska: Edhe polici i vrarë shqiptar do të dekorohet me medalje për guxim appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img