17,07,2024

Jalë: Hapet shkolla verore me të rinjtë nga Diaspora

Must Read

Në kuadër të programit të praktikave për të rinj nga Diaspora, Kosova, Republika e Shqipërisë e viset tjera shqiptare, sot në Jalë u hap shkolla verore për Administratorët e Rinj Publikë.

Nga Ministria e Diasporës e Kosovës bëjnë të ditur se po marrin pjesë 300 të rinj, transmeton albinfo.ch.

Bëhet fjalë për bashkëpunimin në mes të Ministrisë së Diasporës së Kosovës dhe Ministrisë së Mirëqenies Sociale e Rinisë në Republikë e Shqipërisë.

shkolla

shkolla1

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img