22,06,2024

Ivanov fal të gjithë politikanët që po procedohen penalisht

Must Read
Gjorge Ivanov, president i Maqedonisë

Në një konferencë për shtypin, Ivanov amnistoi politikanët më të lartë të VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së. Gjithashtu ai amnistoi nga veprat penale ish-shefin e policisë sekrete, Sasho Mijallkov, ish-ministren Gordana Jankullovska, kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaev dhe ish-ministrin e Brendshëm në vitin 2001, Ljube Boshkovski. Në këtë listë të amnistimit gjendet edhe ish-ministri i Transportit, Mile Janakievski.

Ivanov theksoi se është i përgatitur që t’i pranoje të gjitha kritikat pas këtij vendimi, të cilat do të vijnë me siguri në adresë të tij, por është i bindur se ka ndërmarrë një vendim të drejtë.

Kjo falje publike nga ana e Presidentit të shtetit, Gjorge Ivanov, ka shkaktuar një tronditje të madhe në Maqedoni, për shkak se janë falur vetëm maqedonasit dhe asnjë shqiptar, raporton Zhurnal.mk.

The post Ivanov fal të gjithë politikanët që po procedohen penalisht appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img