22,02,2024

Ivanov: BE dhe NATO dështuan për Maqedoninë

Must Read
Ivanov

Sipas tij, Maqedonia është shembulli i vetëm në botë se si këto struktura nuk duhet të trajtojnë një kandidat të tyre, shkruan AM, transmeton KosovaPress.

“Maqedonia është shembull i dështimit të Bashkimit Evropian dhe NATO-s. një shembull i asaj se si NATO apo BE nuk duhet të trajtojnë një shtet kandidat. Ne kemi koleksionuar 17 plane për anëtarësim, kjo është rekord Guiness në këtë fushë. Asnjë shtet tjetër, asnjë ushtri nuk janë testuar më shumë se Maqedonia”, ka thënë Ivanov.

Pas përfundimit të Samitit, në një deklaratë të përbashkët, presidentët e vendeve të rajonit u zotuan për dialog, mirëkuptim dhe besim.

The post Ivanov: BE dhe NATO dështuan për Maqedoninë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vdekja e 23-vjeçares ukrainase, Prokuroria: Rasti është duke u hetuar “aksident trafiku” me fatalitet

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka dhënë detaje shtesë lidhur me vdekjen e 23-vjeçares ukrainase. Në njoftimin për media të Prokurorisë thuhet...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img