03,12,2023

Iu gjetën armë dhe fishekë në makinë, 4 të rinj në pranga

Must Read
Policia shqiptare

Policia ka bërë të ditur se të arrestuarit janë shtetasit, Aleks Pashaj, 23 vjeç, banues në Durrës, Enea Kolaj, 26 vjeç, Marineo Qypi, 18 vjeç dhe E. D., 17 vjeç.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi gjatë natës në vendin e quajtur “Safari”, gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Benz” me targa “AA 588 GA”, në posedim të shtetasit Aleks Pashaj, në të cilin udhëtonin këta shtetas u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një silenciator “Z Stava”, një pistoletë “Berreta Gordone”, një pistoletë “Bruni” model 92, si edhe dy krehra pistolete”, thuhet në njoftimin e policisë së Fierit.

The post Iu gjetën armë dhe fishekë në makinë, 4 të rinj në pranga appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img