15,06,2024

 ItalI, gjenden 217 kufoma migrantësh

Must Read

Siç theksohet nga flota italiane, vetëm 28 persona kanë mbijetuar në këtë fatkeqësi gjatë krizës më të madhe të migrantëve që goditi Evropën. Në momentin kur anija filloi të fundoset, në të gjendeshin rreth 700 migrantë.

Pjesët e anijes së fundosur gjatë javës së kaluar i nxorën pjesëtarët e flotës italiane me ndihmë të robotit dhe u transferua në bazën detare Melilli në Sicili. Për shumë kufoma ende vazhdojnë kërkimet, transmeton AA.

Mijëra migrantë kanë humbur jetën në Mesdhe si pasojë e varkave dhe anijeve të mbimbushura, duke ikur nga vendet e varfëra dhe të përfshira nga lufta.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img