20,02,2024

I humb portofoli me 2 mijë euro në Ferizaj, ajo që i ndodhi e befasoi

Must Read

Një emigrant nga fshati Smirë e Vitisë me vendbanim në Gjenevë të Zvicrës, kishte shkuar me pushime në vendlindje.

S.Salihu, pasi shkoi në një gjellëtore në në rrugën “Vllëzërit Gërvalla” në Ferizaj, humbi atje portofolin e tij me dokumente të rëndësishme dhe 2 mijë euro.

Ai nuk e kishte kutpuar deri në momentin që shkoi të paguante. Pasi e vuri re, pronari i gjelltores Rasim Behluli ia ktheu menjëherë portofolin me të gjitha paratë dhe dokumentet në vendin e tyre.

“Unë pata shumë dëshirë që për këtë gjest human ta shpërbleja me një shumë modeste të parave, por kurrsesi nuk arrita sepse ai e refuzoi këtë shumë, duke thënë se kjo është vetëm një veprim që duhet bërë nga çdo njeri”, u shpreh pronari.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img